Promocja bankowa, czyli lokata z bonusem

Promocja bankowa, czyli lokata z bonusem. Od wielu już lat w naszej rzeczywistości na dobre zadomowiły się różnorakie produkty bankowe. Częścią z nich interesujemy się w głównej mierze za sprawą życiowej konieczności, co doskonale pokazują choćby kredyty i pożyczki. W niektórych przypadkach po wybrane usługi finansowe z kolei sięgamy już dla ułatwienia sobie codziennego życia. Doskonałym tego przykładem są np. konta oszczędnościowe czy zwykłe konta bankowe bez oprocentowania. Jakikolwiek produkt finansowy nie byłby w kręgu naszych zainteresowań to często uważnie sprawdzamy czy jest to na pewno korzystna promocja bankowa. Jest zresztą racjonalne podejście, bo przecież dzięki temu możemy za wybraną usługę zapłacić znacznie mniej lub zyskać na inwestycji więcej niż dotychczas u konkurencji. Również i banki na tym zyskują za sprawą tego, że taka promocja bankowa w znacznie większym stopniu przyciąga zainteresowanie potencjalnych klientów.

W tym miesiącu, a mamy czerwiec 2014 roku taką korzystną ofertę zaprezentował bank BGŻ Optima wraz z Comperią. Sama lokata nie jest jakoś super oprocentowana, bo ma 4%, ale to co wyróżnia tę ofertę to bonus w wysokości 80 zł. Można go otrzymać po spełnieniu prostych warunków. Jest to lokata na trzy miesiące i kwota jaką można wpłacić wynosi od 1000 zł do 20000 złotych. Minusem jest fakt, że oferta ta przeznaczona jest tylko dla nowych klientów banku. Wraz z lokatą zakładamy automatycznie konto oszczędnościowe.
Co jeszcze warto wiedzieć:
– lokatę zakłada się przez internet
– jest to lokata bezkarna i można ją zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek,
– lokata nie jest odnawialna
– można ją założyć do 30 czerwca tutaj
bonus 80 zł od Comperii otrzymamy utrzymując co najmniej 1000 zł na lokacie do 30 lipca 2014 roku
– automatycznie z lokatą zakładane jest konto oszczędnościowe na 3,5% do 40000 zł i z 0 zł za przelewy (można je łatwo zamknąć tuż po wypłaceniu bonusu i odsetek – o czym niżej)

Organizator tej promocji z bonusem, czyli Comperia poinformuje swoich klientów e-mailem o przyznaniu bonusu (między 30 lipca a 12 sierpnia 2014 roku). Wówczas trzeba w przeciągu 5 dni od otrzymania powiadomienia uzupełnić swoje dane osobowe oraz podać numer swojego konta BGŻ (gdzie zostanie przelany bonus). Będzie można to zrobić pod adresem: https://www.comperiabonus.pl/promocja/panel/. Bonus będzie wypłacony do 26 sierpnia 2014 roku, a po tej dacie nie jest się zobligowanym by dalej korzystać z konta oszczędnościowego. Można je łatwo zlikwidować (mimo że w regulaminie jest to opisane dość zawiłym językiem): wystarczy zalogować się w serwisie banku, gdzie mamy dostęp do “szyfrowanej poczty”, czyli wewnętrznego systemu komunikacji banku skąd wysłać należy wiadomość zgłaszającą chęć zamknięcia konta i tyle.

Ile procent zyskujemy dzięki bonusowi 80 zł od Comperii za założenie tej lokaty?

35,24% jeśli wpłacimy na lokatę 1000 zł (88,10 zł)
19,24% jeśli wpłacimy na lokatę 2000 zł (96,20 zł)
9,64% jeśli wpłacimy na lokatę 5000 zł (120,50 zł)
6,44% jeśli wpłacimy na lokatę 10000 zł (161 zł)
5,37% jeśli wpłacimy na lokatę 15000 zł (201,50 zł)
4,84% jeśli wpłacimy na lokatę 20000 zł (242 zł)

Na końcu wniosku przy zakładaniu lokaty jest napisane, iż do aktywacji lokaty trzeba przelać 1 zł, ale nie należy tego robić. Zgodnie z informacją uzyskaną przeze mnie na infolinii BGŻ okazało się, że lepiej od razu przelać całą kwotę na jaką chcemy otworzyć lokatę np. 1000 złotych.
Jeśli o mnie chodzi to po wykonaniu przelewu o tytule: „Inicjujący przelew” otrzymałem potwierdzenie otwarcia lokaty dopiero kolejnego dnia. Warto sprawdzić folder spam czy aby nie wpadła tam wiadomość z potwierdzeniem. Procedura otwarcia lokaty została przedstawiona szczegółowo na filmie, który można obejrzeć tutaj.

Promocja na tę lokatę została zakończona z dniem 30 czerwca 2014 roku.